fotografnatury.pl -

About me

O mnie

Moja historia

Jak zapewne wielu z Was fotografią pasjonuję się od najmłodszych lat. Przez lata była to fotografia rodzinna i podróżnicza. Stosunkowo niedawno poszukiwałem nowych wyzwań dla mojego hobby ale również odskoczni od stresującej pracy zawodowej. Padło na fotografię natury, a w szczególności fauny naszego pięknego kraju. I to był strzał w dziesiątkę. Uwielbiam wszystko co wiąże się z tego rodzaju fotografią i przyroda pochłonęła mnie w 100%. Każdą wolną chwilę spędzam w terenie, a na tej stronie chciałem pokazać Wam efekty moich wypraw, ale nie tylko zdjęcia... postaram się tutaj prowadzić dziennik, podzielić z Wami zdobytą wiedzą i opowiedzieć o przeżyciach związanych z tą niezwykle wciągającą dziedziną fotografii. Znajdziecie tu zdjęcia, trochę informacji o sprzęcie, trochę porad i całą masę emocji...

“ Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali ”

— DON MCCULLIN

Gdy wyruszam na swoje fotoprzyrodnicze wyprawy zawsze staram się mieć w głowie te słowa znanego brytyjskiego fotoreportera. Fotografia przyrodnicza nie może się ograniczać do zaliczania kolejnych gatunków niczym kolekcjonowanie monet czy znaczków pocztowych. Nie ogranicza się do zakupu nowoczesnego aparatu z teleobiektywem oraz opanowania do perfekcji techniki robienia zdjęć. Owszem wszystko to jest przydatne, może nawet niezbędne, ale nie to jest istotą tej wymagającej formy fotografii. Fotografia przyrody to przede wszystkim pasja i uczucia fotografa – to jak przeżywa fotografowaną scenę.  Jeśli uda mu się przenieść te emocje na zdjęcie przestaje ono być zwykłym obrazkiem, zaczyna być pełną emocji sztuką… sztuką którą ciężko osiągnąć i nic nie rozczarowuje mnie tak jak gdy osoba zachwycająca się moim zdjęciem w drugim zdaniu pyta o sprzęt którym było zrobione lub o ustawione paramerty… oznacza to, że kolejny raz nie udało mi się to co w fotografii jest dla mnie najważniejsze.

Inspiracje

Ludzie

których miałem szczęście osobiście lub wirtualnie spotkać na mojej fotograficznej drodze a których prace mnie inspirują i wzbogacają. Zajrzyjcie do nich koniecznie!

porozmawiajmy

Jeśli zainteresowały Cię moje zdjęcia i chciałbyś ozdobić ściany moimi pracami, a może pomóc mi w zrobieniu wystawy w Twoim mieście lub po prostu chciałbyś o coś zapytać, doradzić:

error: Przepraszam treści są chronione !!